04     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Rzut Okiem - GryJakub " Linqin" Bujakowski


UZDRAWIAJĄCA MOC GIER :)
Japońska organizacja Japanese Association of Medical Sciences, która nie raz już zasłynęła z niekonwencjonalnych rozwiązań dotyczących medycyny niedawno oświadczyła, iż rozpoczęła badania nad leczeniem ludzi za pomocą gier komputerowych. Naukowców ciekawi czy gry komputerowe mogą działać terapeutycznie na pacjentów. Miejmy nadzieje, iż wynik badań będzie pozytywny i badacze nie użyją gier typu SoF (nikt chyba nie chce kolejnych psychopatycznych zabójców :) ) No dobra, pierwszy news za mną zostało jeszcze jakieś piętnaście ;)

STAR WARS JEDI KNIGHT: JEDI ACADEMY

STAR WARS JEDI KNIGHT: JEDI ACADEMY

Fabuła SWJKJA (ciekawy skrót nie?) bierze udział zaraz po wydarzeniach z poprzedniego Star Warsa. Jako młody padawan akademii trenujesz sobie spokojnie do czasu gdy w odległej części galaktyki zostaje odkryta tajna organizacja która przemyca do Republiki zakazane towary. Jako uczeń zostajesz wysłany w celu zbadania sprawy, która wcale nie okazuje się taka prosta.... Po raz pierwszy w historii gier o SW dostaniemy możliwość stworzenia własnego bohatera i określenia jego cech (jak w RPG), nasza postać będzie wyglądać tak jak nam się tylko podoba, będziemy mogli określić jego rasę, płeć, kolor włosów czy skóry. Kolejną z nowości będzie możliwość skonstruowania własnego miecza świetlnego. Do zbadania dany nam będzie świat 2x większy niż w Jedi Outcast. Podczas swojej przygody spotkamy masę przeciwników z jakimi jeszcze nigdy nie walczyliśmy. Dane nam będzie także pilotować maszyny kroczące jak i myśliwce Republiki. Całość ma hulać na nowym enginie graficznym, stworzonym na potrzeby produktu Lucas Arts. Premiera nie została jeszcze niestety podana.

KOLEJNY PRINCE OF PERSJA
Ubi Soft zamierza zrobić kolejną część przygód księcia. Jak większość pamięta poprzednia część gry wyszła twórcom fatalnie i dostała nawet nominacje do najgorszej gry roku 2000. Tym razem jednak Ubi Soft zatrudnił do pracy Jordana Mechnera - faceta odpowiedzialnego za pierwszą cześć Prince of Persja. Mechner jest teraz głównym programistą i zamierza "tchnąć w grę nowe życie" Miejmy nadzieję, że tak będzie i dostaniemy do naszych rąk hita a nie kolejnego shita :)


NAJPOPULARNIEJSZE W STANACH
1. Command & Conquer: Generals
2. Sims Deluxe
3. Tom Clancy's Splinter Cell
4. Battlefield 1942
5. Sim City 4
6. Sims Unleashed
7. Zoo Tycoon
8. Freelancer
9. Battlefield 1942: Road to Rome
10. Master of Orion 3

Krótki komentarz. Nie wiem czy zdajecie sobie z tego sprawę ale 7 na 10 z wyżej wymienionych gier zostało wydanych przez EA. Przez ostatnie kilka lat naprawdę udało im się zdominować rynek gier komputerowych.

WORMS 3

WORMS 3

Nadchodzi trzecia część robaków. Większość z czytelników pewnie z łezką w oku wspomina czasy pierwszej części Wormsów - gry, która stała się już klasyką samą w sobie. A co będzie nowego w kolejnej części? Powiem że dużo :) Największą zmianą będzie przeniesienie robaków w trzeci wymiar. Teraz będziemy mogli poruszać się w pełnym 3d. Dzięki rewolucyjnemu enginowi możliwe będzie zniszczenie całego terenu! Będziesz mógł kopać własne tunele, przejścia, niszczyć budynki, ścieżki, mosty, ściany, obserwować jak zawala się ogromna góra po tym, jak wystrzeliłeś w nią z potężnej broni. Gra będzie posiadać naprawdę piękną grafikę i doskonały silnik graficzny. Autorzy obiecują, że nie straci na grywalności ani trochę, a dzięki rozbudowanemu multiplayerowi może tylko na niej zyskać. Jak zwykle dostaniemy masę śmiercionośnych broni włączając tak słynne giwery jak: Super Sheep, Banana Bomb czy Holly Hand Granade. Według mnie szykuje się naprawdę świetna gierka, w którą chyba każdy z radością pogra.

DOOM3 TYLKO NA X-BOXA?
Chodzą po Internecie plotki jakoby Microsoft oferował Id Software dużą sumę pieniędzy za wypuszczenie DOOM3 wyłącznie na X-Boxa. Nie wiadomo jeszcze czy chodzi tu o wyłączność absolutną czy tylko na rynku konsol. Ja osobiście nie wierzę w to, że Carmac zgodzi się na tak haniebny czyn :) Zresztą DOOM3 był i jest robiony z myślą o GeForce 3, 4 oraz nowym GeForce FX, jakoś nie chce mi się wierzyć, że ID tak nagle by zerwało układy z nVidią. Zresztą z tego co ja wyliczyłem to raczej Id zarobi więcej na sprzedaży DOOM'a na PC niż X-boxie. Jak widać w dzisiejszych czasach wszystko kręci się wokół pieniędzy...

MALL TYCOON
Kolejna gra z serii "Coś Tam Tycoon" Tym razem będziemy zarządzać centrum handlowym. W grze będzie można stworzyć ok. 250 różnych stoisk czy sklepów (jak kto woli to nazywać) Będziemy mogli zrobić praktycznie wszystko od zakładu z tatuażami poprzez stoiska z owocami na butikach z drogą odzieżą kończąc. Do naszego pięknego centrum będziemy mogli zatrudnić sprzedawców, ochroniarzy, ludzi roznoszących ulotki itp. Naszym obowiązkiem będzie także zwalczanie wszelkiej przestępczości panującej w nowopowstałym Hiper-markecie. Należy dodać że gierka będzie w pełni trójwymiarowa. Premiera została przewidziana na wakacje 2003.

LINE OF SIGHT: VIETNAM

LINE OF SIGHT: VIETNAM

W grze Line Of Sight: Vietnam jesteś świetnie wyszkolonym żołnierzem stanów zjednoczonych, który bierze udział w wojnie Wietnamskiej. Tutaj najmniejszy zły ruch może okazać się ruchem w stronę śmierci, dyskrecja i zachowanie ostrożności są podstawą do przetrwania. W grze będziesz musiał omijać setki pułapek, dzikich zwierząt czy po prostu żołnierzy wroga. Podstawową taktyką walki będą strzały z dystansu. W Line Of Sight dostaniesz do dyspozycji ok. 15 broni dokładnie odzwierciedlających te, których używała armia Stanów Zjednoczonych podczas wojny w Wietnamie. Gierka ma chodzić na własnym niepowtarzalnym enginie graficznym, który został przystosowany do tego aby wiernie oddawać klimat pola walki. Autorzy mówią, że największym atutem gry będzie możliwość gry w Internecie do 20 graczy na jednej mapie. Co z tego wyjdzie wiedzą tylko sami producenci, a my jedyne co możemy na razie robić to czekać i jeszcze raz czekać... ;)

POSTAL 2 - KONTROWERSJE CZĘŚĆ 2
Tym razem przeciwko nowemu postalowi zbunotwali się dwaj amerykańscy politycy: Joe Lieberman i Sam Brownback - panowie ogłosili narodowi amerykańskiemu, że niedługo przedstawią plan ustawy, która sfinansuje badania nad zgubnym wpływem gier na psychikę dzieci. Jedną z gier, która będzie testowana to właśnie Postal 2. Wg wyżej wymienionych polityków gra ta jest najbardziej brutalną jaka się dotąd ukazała (ja się z tym nie zgadzam :) ) i propaguje przemoc nad staruszkami, lesbijkami, gejami i bezdomnymi. No naprawdę fascynujące. Ciekawi mnie tylko kiedy poznamy wyniki testów...

O.R.B

O.R.B

Dynamiczna, pełna zwrotów akcji strategia z pełną swobodą działań i piękną grafiką - tak została określona przez twórców gra O.R.B. W gierce będziemy mogli postawić się po jednej z dwóch stron konfliktu o cenny kosmiczny surowiec. Obydwie rasy będą zupełnie inne, każda będzie posiadać własną strategie walki, jednostki i system rozwijania budynków. Walki będą się toczyć w układzie słonecznym pełnym asteroid, komet, planet i innych ciał niebieskich. Gierką ma podobno chodzić na pięknym enginie graficznym (który to raz już to słysze) i posiadać bardzo klimatyczną ścieżkę dźwiękową. Poza tym autorzy obiecują wiele godzin wciągającej rozgrywki. Premiera, standardowo nie została podana :)

UBISOFT WŁADCĄ EUROPY
Ubisofotwi udało się zyskać dominującą pozycję na europejskim rynku gier komputerowych. Do tego sukcesu przyczyniły się głównie 2 gry. Pierwszą z nich jest Rayman3 który od dłuższego czasu zajmuję pierwsze miejsca w konsolowych rankingach TOP10 w takich krajach jak Anglia, Niemcy czy Francja. Drugą z gierek jest Spliner Cell, gra która zdążyła w krótkim czasie podbić serca graczy komputerowych jak i konsolowców. Cóż, można tylko pogratulować i życzyć chłopakom dalszych sukcesów.


APOCALYPTICA

APOCALYPTICA

Jako jeden z 16 śmiałków zostajesz wybrany przez ludność po to aby obalić rządy okrutnego tyrana, szczerze mówiąc twoja misja ma nikłe szanse na powodzenie i raczej nikt nie oczekuje twojego powrotu. Tak przedstawia się, jakże optymistyczna fabuła Apocalypticy :) Gra ta będzie dynamicznym TPP osadzonym w wytworzonym przez autorów fantastycznym świecie. Apocalyptica będzie chodzić na autorskim "Evolution Engine". Silnik ten ma mieć możliwość generowania wielu modeli 3d bez straty na płynności gry. Każda z postaci będzie posiadać własne unikalne umiejętności i techniki walki. Dostaniemy ok. 20 broni podzielonych na "broń białą" i dalekosiężną. Podczas rozgrywki ma nam cały czas towarzyszyć przesycona dynamizmem akcja. Największą zaletą gry ma być tryb multiplayer pozwalający grać 32 graczom na jednej mapie. Premiera pod koniec 2003 roku.

THPS 4 NA PC
I jednak stało się, firma Aspyr Media ogłosiła, że planuje wydać nowego Tonego Hawka na PC. Gra będzie konwersją z PS2, wzbogaconą o lepszą grafikę, dodatkowe szczegóły oraz rozbudowany tryb multiplayer. Ha! I co wy na to konsolowcy, tak się chwaliliście, że będziecie mieć exclusive i się niestety nie udało. PieCe górą :)

DLA TYCH CO LICZYLI:)
No niestety newsów jest 12 zamiast 15, nie udało mi się przewidzieć ile zmieści się na tych trzech stronach :) Należą się gratulacje i podziękowania dla tych, którym chciało się liczyć ilość newsów, które tu napisałem (naprawdę przykładacie uwagę do szczegółów). Jeszcze raz "kongratulejszonz" niech moc będzie z wami i do zobaczenie w lepsz... tfu! ... w następnym numerze SS-NG :) Ps. Jeśli nie wiesz o co chodzi, cofnij się do piewszego newsa.


04     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Rzut Okiem - Gry