06     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Rezerwowe Psy 2


Grzegorz "Gregorious " Kozak


Jeszcze przed wydaniem Rezerwowych Psów o grze było bardzo głośno. Niestety, ta polska produkcja nie zyskała rozgłosu nie ze względu na jakość oferowanej rozrywki, ale z powodu prowokacyjnej oprawy. Humor nieoszczędzający nikogo, mechaniczny sex, używki i tragiczna grafika, to były Rezerwowe Psy.Po kilku latach krakowski zespół Nekrosoft kończy prace nad Rezerwowymi Psami 2, kontynuacją przygód najemników. Założenia nie zmieniły się i nadal jest to gra w stylu Jagged Alliance 2 czy Fallout Tactics. W RP2 znów znajdziemy czarny humor rodem z filmów Tarantino, olbrzymie ilości przemocy, seksu i wszelakich dziwnych rozrywek dla naszych podopiecznych. Oczywiście autorzy nie zatrzymali się i wraz z nowa grą otrzymamy nową oprawę graficzną.

Test na trzeźwość - tylko że linia jest czerwona

Nowy silnik nadal oferuje izometryczny widok 2D z prerenderowaną grafiką, ale tym razem bardziej szczegółową i realistyczną. Podwyższona rozdzielczość, dopracowane tekstury i bardziej naturalne kolory zbliżą RP2 do zagranicznych gier taktycznych. Oglądając obrazki RP2 wygląda co najmniej zachęcająco, wiec nie oślepniemy od żałosnej grafiki.
Jeżeli chodzi o stronę fabularną, nasze poczynania będą miały wpływ na przyszłość, ale nie będziemy mogli podążać różnymi ścieżkami. Co do bohaterów, to będziemy mogli kierować starym kumplem Vic'em oraz nową panią Andreą Vader (rodzina?). Jeżeli jednak nie podpaszą nam owi najemnicy, możemy stworzyć sobie własnego zabijakę. Oczywiście nasza postać będzie mogła się rozwijać. W odróżnieniu od pierwowzoru w miarę postępów w grze będziemy zdobywać kolejne poziomy doświadczenia i przydzielać punkty na odpowiednie skille. Czyli taka namiastka cRPG. Oczywiście nie będzie to samotna krucjata, do naszego Dream Teamu przyłączą się płatni mordercy, narkomani, oszuści, najemnicy i byli komandosi (którzy mają mieć rozbudowane portrety psychologiczne), ale nie za darmo. Wtedy to Gracz rozegra szereg misji polegających na morderstwach na zlecenie, kradzieżach, demolkach i inny ciekawych zajęć ludzi z pod ciemnej gwiazdy. Gdy spotkamy się na polu walki rozgrywka będzie toczona w systemie turowym.

Czołg to mój ulubiony pojazd, szczególnie podczas jazdy w tłumie :]

Walka będzie okraszona krzykami, hektolitrami krwi, brutalnością i gadkami spoza słownika języka polskiego.
Mapy, na których przyjdzie nam walczyć będą zawierać wiele humorystycznych akcentów i aluzji do naszej rzeczywistości. Do użytku otrzymamy kilkadziesiąt rodzajów broni, którą będziemy mogli eksterminować wrogów. Dodatkowo autorzy zapowiadają możliwość poruszania się pojazdami i nową SI przeciwników. Po wykonaniu zadania nasi bohaterowie obok leczenia ran mogą odstresować się w znane z pierwszej części sposoby, czyli skorzystać z usług najstarszego zawodu świata. Ponoć scenki przedstawiające wyczyny naszych podopiecznych mają być bardzo dopracowane i realistyczne. Przy tej niecodziennej oprawie nie może zabraknąć pewnych ograniczeń w stosunku do odbiorców i gra będzie dostępna jedynie dla osób w wieku 18+.


O shit, mendy! Szybko do budynku!!!

Nekrosoft znalazł wydawcę na rynek zachodni, jest nią firma Zuxxez. Współpraca pozwoliła na wykorzystanie zasobów tej drugiej i w RP2 usłyszymy muzykę stworzoną przez panów z Zuxxez. Gra na zachodzie ma się ukazać w maju pod tytułem Rabid Dogs 2. Nie będzie to jednak taka sama wersja jak na polskim rynku, którą w czerwcu wyda TopWare Poland. Autorzy byli zmuszeni do wycięcia pewnych motywów, ponieważ na zachodzie nie można wszystkiego pokazywać i z wszystkiego drwić. W odróżnieniu od pierwowzoru gra oprócz skandalizującej oprawy ma do zaoferowania coś więcej, więc może być ciekawą propozycją dla lubiących taktyczne rozgrywki. Miejmy nadzieję, że Nekrosoft pokaże, na co ich stać.

Odpoczynek pod parasolami przerwany przez mały ostrzałP.S. Pierwsza część RP była wydana w drewnianej skrzyneczce, może RP2 będzie zapakowana w łuskę od działa :)
P.S.2 Screeny pochodzą ze strony Nekrosoft'u


06     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Rezerwowe Psy 2