09     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Freedom - Soldiers of Liberty


Szymon " LooZ^ " Janus


Nigdy nie byłeś specjalnym patriotą. Nigdy nie myślałeś, że staniesz na czele ruchu oporu. Nigdy nie sądziłeś, że nad Nowym Jorkiem latać będą radzieckie helikoptery... Nigdy nie wierzyłeś, że wojna dotknie twojego brata. A jednak. Świat jest tak nieprzewidywalny...DZIENNIK WOJENNY
Przegraliśmy zimną wojnę. Wszystko przepadło. Nasza stolica zamieniła się w kupkę gruzów. Rosjanie weszli do Nowego Jorku. Okupują cały kraj. Zaczęły się aresztowania, prześladowanie i wszystko to co znamy z lekcji historii... Niestety aresztowano też mojego brata. Nie mogłem tego tak zostawić. Postanowiłem chwycić za broń, postanowiłem go uratować. Znalazłem kilku podobnych do mnie. Ludzi którzy nie mają już nic do stracenia. Siedzimy wszyscy w kanałach, tu jest nasze miejsce. Stąd wyruszymy aby wyzwolić miasto, a potem całą Amerykę. Idziemy na pierwszą misję i wiemy, że ktoś z nas już tu nie wróci...

Wyczekiwanie na ofiarę...

W czerwcu na PC ukaże się Freedom - Soldiers of Liberty, firmy IO Interactive odpowiedzialnej za takie arcydzieła jak Hitman i Hitman 2. Gra przypominać będzie GTA jednak tutaj możliwości będą o wiele większe. Gracz będzie mógł wejść do każdego budynku i dotrzeć w każde miejsce Nowego Jorku. W F-SOL gra dzieli się na dwa elementy. Jedna część to turowa strategia gdzie sami będziemy decydować o miejscu kolejnego uderzenia. Kiedy decyzja zostanie podjęta ruszymy w bój. Tutaj do wyboru będzie wiele rodzajów broni w tym broń standardowo używana przy walkach w mieście : koktajl mołotowa. Mówiąc szczerze od zawsze lubiłem takie klimaty, czy to studiując historię Powstania Warszawskiego czy grając w Jagged Alliance. Liczę, że tą grę będzie można spokojnie porównać do tej już też kultowej.

Run Forest!!! Run

Z pewnością gra będzie przyciągać swoim klimatem, czerwone gwiazdy, ataki z zaskoczenia, ludzie w kominiarkach i chustach ... I wszystko to w świetnej oprawie graficznej.
Największym chyba plusem gry będą różnorodne misje które każdy będzie "tworzył". Możemy przeprowadzić szybką akcję dywersyjną, a nawet poprowadzić kilkadziesiąt osób do walki o ważny budynek. Nie ogranicza nas praktycznie nic. Stosować będziemy mogli typowe działania "powstańcze". Ciche eliminowanie wroga, wysadzenie ważnego obiektu, a wszystko to ograniczając straty wśród cywili i własnych żołnierzy. To od tego zależeć będzie nasza charyzma, która pozwoli nam zdobywać nowych bojowników. Zapowiada się całkiem rozbudowana warstwa kreacji bohatera... Zobaczymy jak wyjdzie im taka mieszanka wielu gatunków. Mam nadzieję, że ludzie odpowiedzialni za Hitmana nie pozwolą sobie na błąd.


Padnij, gdzieś tu powinni być...

CO NOWEGO Oprócz "standardowych" walk miejskich będziemy mogli walczyć używając czołgów, helikopterów i wszelakiego typu uzbrojenia ciężkiego. Co najlepsze będziemy mogli niszczyć budynki... Ciekawe na jakim komputerze to ruszy :) Do tego jeszcze tak "standardowe" rzeczy jak zmienne warunki atmosferyczne i podział na doby. Gra dotychczas ukazała się na konsolach, a do premiery na piecach został niecały miesiąc. Mimo niewielu informacji zapowiada się naprawdę imponująco. Ciekawe czy będzie mogła zagrozić prymatowi GTA : Vice City z którym porównań na pewno nie uniknie. Liczę, że ta gra porządnie zamiesza w światku, który popadł w pewien marazm.


Szukać go ,szukać. Ten kłulik nie mógł uciec za daleko...

Liczę też, że trudno będzie oderwać mnie od monitora :) A to wszystko dzięki firmie Cenega która zajmie się w Polsce dystrybucją tego tytułu.


09     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Freedom - Soldiers of Liberty