12     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Postal Plus


Grzegorz " Greg Gregorious " KozakKilka lat temu ukazała się bardzo brutalna strzelanka Postal. Była to gra, w której nasz bohater miał jedno, mało ambitne zadanie: zabić jak najwięcej postaci na planszy i przejść do następnej.Obecnie na rynku pojawił się Postal Plus. Jest to ta sama gierka z dodanymi poziomami. Może nie jest to twór z polotem, ale warto w to zagrać, bo zabawa jest przednia. Choć w czasach zaawansowanej grafiki 3D, to co przedstawia PP jest delikatnie mówiąc archaiczne, po przymknięciu oka na ten detal mamy niezłą dawkę czystego zabijania :)
Przed rozpoczęciem gry ustalamy poziom trudności (łatwy, średni, trudny i masochistyczny) i możemy regulować liczebność populacji :) Wyruszając ze swojego domu na krucjatę przeciwko policji i niewinnym obywatelom mamy do przejścia 21 plansz (wraz z dodatkowymi). Trzeba tu nadmienić, że choć grafika, jak już wspominałem jest nienajlepsza, to tła są bardzo dobrze narysowane.

Chroniąc małe sklepiki walczmy w supermarketach;)

Zaliczenie poziomu odbywa się na zasadzie wysłania w zaświaty odpowiedniej liczby przeciwników tudzież cywili. Postal Dude (bohater gry) ma do dyspozycji 10 rodzajów broni. Możemy się zabawiać karabinem, obrzynem, miotaczem płomieni, wyrzutnią rakiet, granatami, koktajlami mołotowa i inne.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.


Cała zabawa odbywa się przy odgłosach konających wrogów, którzy błagają nas o miłosierne dobicie lub przypominają, że nie żyją i strzelanie do nich nic nie da ;).
Co tu dużo pisać, gra jest bardzo brutalna i nie zaleca się jej dzieciom w wieku przedszkolnym. Postal Dude podróżując po Stanach spotka ludzi toczących normalne życie (parady, zakupy w marketach itp.), niestety dla tych drugich będą to ostatnie chwile. Do momentu oddania pierwszych strzałów wszystko jest normalnie, później zapanuje panika, a policja niczym psy myśliwskie będzie cię ścigać, aż do skutku. Gracz głównie ogląda pole walki (dodajmy ręcznie rysowane) z rzutu izometrycznego, ale zdarzają się plansze, gdy spoglądamy prosto z góry na bitwę.

Płonie ognisko w le... na budowie:)


Może gra nie jest zbyt ambitna, a brutalność aż kapie z monitora, ale jest w sam raz na odstresowanie się i zaspokojenie potrzeby bezmózgiej wyrzynki w przerwie między ambitniejszymi pozycjami. Jeżeli jednak chodzi o obiektywne odczucia, to jest tylko powtórna sprzedaż starego produktu z kilkoma nowymi planszami.

PKP Walczy!


Dodać tu należy, że cena jest bardzo przystępna (ok. 12 zł), więc można się pokusić na taki wydatek. Oczywiście jest to gra, która odpali się nawet na Pentium 90, więc posiadacze starszych maszyn powinni być zadowoleni. Zapominając o wielkich produkcjach z rodziny 3D, Postal Plus może dostarczyć nam sporo czystej rozrywki.


5
4 | 6 | 8
+ odstresowuje
+ dobra zabawa
+ przerywnik w pracy
- archaiczna grafika
- sterowanie
- żadnych wartości edukacyjnych
Gatunek: Strzelanina
Producent: Running With Scissors
Dystrybutor: Play
Termin wydania: już jest
Wymagania min. P 90 Mhz, 16 MB RAM

12     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Postal Plus