26     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Żywoty Świętych cz.2Mistrz " JEDI " Keiran


Witam ponownie desperatów, którzy postanowili raz jeszcze odwiedzić ten dział, witam też tych którzy są tu po raz pierwszy. Ten pod-dział kącika dotyczącego Star Wars powstał po to, by szerzyć wiedzę o tym wspaniałym świecie. Długo zastanawiałem się kogo wziąć na warsztat w dzisiejszym odcinku. Odzewów nie było za wiele po poprzednim numerze, więc jestem trochę zagubiony. Nie wiem nawet czy uważacie taki dział za potrzebny, więc drogi czytelniku, jeśli to czytasz, napisz na forum lub mailem choć kilka słów.- Rodzinna planeta: Coruscant (urodzony na Nespis VIII)
- Rasa: Człowiek
- Płeć: Męska
- Wzrost: 173 cm
- Ulubiona broń: Miecz świetlny
- Ulubiony pojazd: X-Wing model J

Jeśli wiesz już kto to jest to moje gratulacje, jeśli nie to nie przejmuj się, bo zaraz się dowiesz. Nasz bohater urodził się około dziesięciu lat po Nowej Nadziei, jako trzecie już dziecko Lei Organy i Hana Solo. Są to czasy gdy Republika pogrążona jest w chaosie, a Coruscant w rękach sklonowanego Imperatora. Na dodatek gdy nasz bohater był jeszcze w łonie matki, Palpatine chciał przenieść swój umysł w niego. Na szczęście dzięki poświęceniu jednego z Jedi, Imperator został ostatecznie pokonany. Rodzice nazywają go Anakin, może po to by swymi czynami zdołał zamazać grzechy dziadka. W każdym razie podobnie jak sławny przodek dysponuje ogromnym potencjałem Mocy (większym chyba niż rodzeństwo Jacen i Jaina), jest świetnym pilotem i mechanikiem.
Jako niemowlę Anakin mieszka oddzielony od rodziny na Anoth (planetoidzie na dalekim zadupiu galaktyki), jedynie pod opieką zrobotyzowanych niań. Wszystko to dla bezpieczeństwa. Nawet tam jednak pojawia się były imperialny moff, który chce porwać malucha i zrobić z niego nowego cesarza. Plany zostają udaremnione.
Potem już razem z rodziną mieszka na Coruscant (kolejna próba porwania w trakcie wyprawy dyplomatycznej, tym razem udana. Cała trójka trafia do czegoś w rodzaju akademii, prowadzonej przez ciemnego Jedi. Anakin ma być złożony w ofierze, ale rodzinka po raz kolejny go ratuje). W przeciwieństwie do rodzeństwa Anakin jest bardzo cichym dzieckiem. Zamyka się w swoim własnym świecie, a umiejętności używa do przeprogramowywania droidów pomocniczych.
Jako siedmiolatek nasz młodzieniec trafia do systemu Koreliańskiego, w którym wybucha rebelia. Zdrajcy zamierzają użyć repulsorów umieszczonych na Drall (kiedyś służyły budowniczym tego systemu do sprowadzenia planet w jedno miejsce). Nasz Anakin trafia w sam środek zamieszania, i przy dużej dozy Mocy i trochę mniejszej szczęścia, odnajduje repulsor, po czym uruchamia go.
Jako jedenastoletni chłopiec rozpoczyna naukę w Akademii Jedi na Yavin IV. Tam ma trochę przygód (jak to dziecko). Poznaje też Tahiri, dwa lata młodszą dziewczynę, która również się tam uczy. Poza nauką w Akademii pobiera też oficjalną naukę na Coruscant jako pilot.
Dwadzieścia jeden lat po bitwie o Endor wybucha wojna z rasą Yuuzhan Vong, wtedy też umiejętności Anakina Solo mają ogromne wzięcie.
Najpierw razem z tatusiem i Chewbaccą trafiają na Sernpidal, gdzie jak się okazuje, księżyc zamierza runąć na głowę mieszkańcom. Ani szuka źródła kłopotu, podczas gdy Han organizuje ewakuację. Źródłem jest Yuuzhański dovin basal (biologiczny stwór który potrafi manipulować siłami grawitacji). Zostaje zniszczony, ale w tym czasie księżyc jest już zbyt blisko planety. W trakcie ucieczki ginie Chewbacca. Anakin zachowuje się jak bohater ratując tylu rozbitków ile się da, ale Han ma mu za złe zostawienie przyjaciela. Stary Solo załamuje się, a młody jest zrozpaczony. Dopiero po kilku miesiącach nastaje między nimi zgoda. Na dodatek, mamy mały konflikt na tematy filozoficzne między Anakinem i Jacenem. Pierwszy postanawia walczyć używając Mocy jako narzędzia. Natomiast postawa drugiego jest cokolwiek zastanawiająca, przyjmuje postawę pacyfisty, by nie ulec Ciemnej Stronie.
Później w trakcie bitwy o Fondor, konflikt traci na znaczeniu, bo obaj bracia nie zgadzają się na użycie repulsorów w celu zniszczenia wrogiej floty. Corellianie jednak zdołali je uruchomic przypadkowo niszcząc połowę sprzymierzonej floty przybyłej z Hapes do pomocy.
Jakiś czas później Yuuzhanie docierają na Yavin IV. Anakin postanawia uwolnić uwięzionych przyjaciół (Tahiri ;)). Dotarłszy na księżyc udaje niewolnika i przenika do grona zwykłych Yuuzhan. O dziwo zaprzyjaźnia się z Vua Rapuungiem, który jest wyrzutkiem. Dzięki temu poznaje kulturę wroga. Poza tym dzięki specjalnemu kryształowi zyskuje zdolność widzenia Vongów w Mocy (co dotychczas było niemożliwe). Ani zdołał uwolnić Tahiri. Później walcząc u jej boku z Yuuzhanami oboje zdają sobie sprawę z łączących ich uczuć (pierwszy pocałunek).
Swoimi wyczynami Anakin zdobywa podziw wśród wielu, łącznie z niższymi klasami Yuuzhan. Ludzie wierzą że kiedyś zastąpi Luke’a jako najpotężniejszy Mistrz Jedi. Wespół z grupką przyjaciół Ani wyrusza na misję w głąb wrogiego terytorium by zniszczyć źródło voxynów (potwory służące do zabijania Jedi). W trakcie udanej akcji, Anakin umiera z powodu obrażeń wewnętrznych. Ginie jak bohater, a Moc roznosi wieść o jego śmierci po całej galaktyce.
Postać Anakina wydawała mi się od początku ciekawa, gdyż nosi brzemię przodka i stara się udowodnić, że jest od niego lepszy. Poza tym autorzy najpierw robią z niego ważną postać, aby go później uśmiercić. Mam nadzieję, że dzisiejszy odcinek wam się podobał. Nadal czekam na propozycje zmian. Niech Moc będzie z wami.


26     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Żywoty Świętych cz.2